INICJATYWA na Inspiring Solutions w Warszawie

2013-04-04 02:21:37

Inspiring

W dniach 20-22 marca 2013 r. dzielnie reprezentowaliśmy nasze koło na konferencji naukowej

Inspiring Solutions” w Warszawie.

Tematyką było zastosowanie IT w biznesie.

Partnerami konferencji były bardzo znane marki, tj. Google, Microsoft i Oracle. Przez 3 dni mogliśmy poczuć się jak studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, codziennie uczestniczyliśmy w szeregu ciekawych warsztatów i wykładów. Tematem przewodnim było Big Data. Oczywiście rozmawialiśmy także o data scientist jako "najseksowniejszym zawodzie XXI wieku", jak to określono w Harvard Business Review.

Uświadomiono nas również jak wiele zdarzeń ma miejsce w Internecie w ciągu 1 minuty – 6 mln wejść na Facebooka; 1,3 mln obejrzeń na YouTube; 347 nowych postów na blogach i ponad 2 mln wyszukań w Google. Każde z tych zdarzeń pozostawia w Internecie ślad, stąd Big Data (link)  to przyszłość i klucz do zrozumienia konsumentów.

Nie obyło się bez inspirujących spotkań - Inspiring Talks i Inspiring Startups. Inspiring Talks to seria kilku 10 – minutowych inspirujących wystąpień, podczas których prelegenci zachęcali nas do wzięcia przyszłości w swoje ręce, opowiadali jakie przeciwności spotkali na swojej drodze i co osiągnęli. Inspiring Startups to wystąpienia osób których firmy zaczynały od zera, a teraz urosły do potężnych rozmiarów. Wielu z nich przekonywało, że lepiej zaczynać za granicą – głównie w USA, gdyż tam łatwiej o inwestora i wsparcie innowacyjnych pomysłów. Niezbyt optymistycznie, ale dla pocieszenia polecali również tzw. Startup weekend. Wiemy, że spotkania takie odbywają się również w Szczecinie, więc serdecznie polecamy!

Inspiring Solutions to oczywiście nie tylko czas wykładów i warsztatów, lecz też możliwość integracji i ciekawych rozmów ze studentami z całej Polski. W świetny sposób połączona nauka i rozrywka.

Miejsca na konferencję rozchodzą się w ekspresowym tempie, po 20 minutach 1149 zapisów na warsztaty. To chyba najlepsza ocena konferencji!

Teraz tylko pozostały wspomnienia i oczekiwanie na kolejne spotkanie w przyszłym roku.

Do zobaczenia za rok! 

Ps. INICJATYWA dzielnie broniła honoru Pomorza i marynarzy, jeśli wiecie o co chodzi ;)

Kategorie wpisu: Inne
« powrót
Własna strona www za darmo - sprawdź