Wykład z prof. Andrzejem K. Koźmińskim

2013-12-18 12:28:17

W dniu 10.12.2013r. w Nowej Auli Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania odbyło się spotkanie z Panem prof. Andrzejem Koźmińskim. Jest on Prezydentem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Organizatorem wykładu był Instytut Zarządzania i Marketingu, a partnerami: Koło Naukowe Marketingu i Koło Naukowe „Inicjatywa”, Forum Gryf oraz Business Centre Club.

Na początku Pani Prodziekan dr hab. US Małgorzata Łatuszyńska oficjalnie przywitała Pana Profesora, który stwierdził, iż zawsze chętnie odwiedza Szczecin- swoje ukochane miasto.

Tematem poruszonym przez Pana Profesora, było „Przywództwo w kryzysie”. Pojawiło się wiele osób, słuchaczami byli wykładowcy oraz studenci, nie tylko naszego Wydziału.
Profesor Andrzej Koźmiński opowiadał o swojej książce „Ograniczone przywództwo. Studium empiryczne”, w której znajdują się wywiady z 29 przywódcami. Profesor opowiadał także o źródłach, kompetencjach, a także o ograniczeniach związanymi z byciem przywódcą.

Po swoim wykładzie, przyszedł czas na pytania, które zadawali słuchacze zebrani w Auli. Wiele osób aktywnie wzięło udział w tej części spotkania. Na pytanie „Czy przywódcą można się urodzić, czy wystarczy się tego nauczyć”,  Pan profesor odpowiedział: „Przywództwo wymaga wyższej motywacji”. Zebrani dowiedzieli się, że są cechy, których można się wyuczyć, wystarczy wiele praktykować. Na koniec, w ramach podziękowań, głos zabrał Pan dr hab. inż. prof. US Alberto Lozano Platonoff

Spotkanie było bardzo udane, mamy nadzieję, że Pan Profesor Andrzej Koźmiński zawita jeszcze w progi Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

« powrót
Własna strona www za darmo - sprawdź